| andulovecrazy a întrebat:

Cum se scrie o cerere de mana pentru motivarea unor absente? Am lipsit de la scoala si nu stiu cum se face o cerere de mana. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| M' a răspuns:

Doamna Diriginta,
Subsemnata(numele mamei tale),mama elevei..., va rog sa motivati absentele din data de...din motive personale sau din motive medicale, data mai jos si semnatura in drepta

5 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Daca e pe motiv de sanatate, poti lua adeverinta de la medic.
Daca nu, cum a zis @M'.

| Sabìŋaaa a răspuns:

Dna diriginta,

Subsemnata [nume mama], mama [numele tau] eleva la [unde invetibig grin] doresc motivarea absentelor din data de [scrii data] din motive personale. Apoi in stanga data si in dreapta semnatura. Succes!

| andulovecrazy explică:

Mersi M

| dragostuta34 a răspuns:

Doamna Diriginta,
Subsemnata(numele mamei tale),mama elevei..., va rog sa motivati absentele din data de...din motive personale sau din motive medicale, data mai jos si semnatura in drepta

| Ibolya_Ladanyi_1978 a răspuns:

Multumesc pentru ajutor