| natalia_5717 a întrebat:

Neata tuturor! Am lipsit intr-o zi de la scoala din cauza faptului ca m-am simtit foarte rau si acum trebuie sa fac o cerere pentru motivarea absentelor. Problema este ca nu stiu cui sa ma adresez (dirigintei sau directorului) si nici nu stiu ce ar trebui sa contina cererea. Ati putea sa ma ajutati cu un model sau cu niste idei? Mersi! kiss

Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

Ii scrii dirigintei
Doamna Diriginta,

Subsemnata, (numele tau), eleva in clasa a..., va rog sa-mi motivati absentele din data de..., intrucat am avut niste probleme de sanatate si nu am putut participa la ore.

data semnatura

Doamnei Diriginte...(numele si scoala)

10 răspunsuri:
| Raiden a răspuns:

Directorului.

Domnule/D-na Director,

Subsemnata (numele mamei), mama elevei (numele tau) eleva in clasa a. a, la Liceul/Scoala...va rog sa motivati absentele ficei mele din data de..., aceasta neputand prezentandu-se la scoala din motive personale.

Va multumesc.

D-lui/D-nei Director al...

| r8driver a răspuns:

Du-te la doctorul de familie si explica-i situatia si roagal sa-ti dea o adeverinta precum tu an acea zi ai fost bolnava. Dar sa nu faci ce am facut eu sa-ti ei scutire pe toata luna ca perzi foarte multe si dupa aia e foarte greu sa recuperez.

| ellene a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......n-care-sa/ sau asa daca vrei sa fie scris de mama ta...modifici tu pe acolo

| any007 a răspuns:

Te adresezi directorului

| mugurel021978 a răspuns:

Cred ca d-nei diriginte, dar cred ca parintii ar trebui sa faca asta, tu poti sa scrii orice, asa ca roga-o pe mama ta sa scrie dirigintei.

| AnKuTsSa a răspuns:

Mergi la doctorul de familie si i ceri motivare pe dat cand ai lipsit, o sa-ty faca si cred ca, kosta numai 5 lei saw nimic depinde de doctorwinking! pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adreseaza-te dirigintei tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dirigintelui sa te adresezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule/D-na Director,

Subsemnata (numele mamei), mama elevei (numele tau) eleva in clasa a. a, la Liceul/Scoala...va rog sa motivati absentele ficei mele din data de..., aceasta neputand prezentandu-se la scoala din motive personale.

Va multumesc.

D-lui/D-nei Director al...

Alte răspunsuri