| Dorten a întrebat:

Bună TPU, în curând vreau să mă duc în Bulgaria cu perechea mea. M-ar interesa ce hârtii/documente ne trebuie in afară de asigurare de viață și rovinietă, pe care cred că îl pot cumpăra după granița la prime benzinărie.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie decat de cartea de identitate si bineinteles actele masinii care sa cuprinda si cartea verde pentru asigurare.

Asigurarea de viata nu e ceva obligatoriu, dar mai utila ar fi o asiguare medicala nu neaparata una de viata sau cardul european de sanatate in caz de urgente