| coadadematura a întrebat:

De unde se cumpara rovinieta in Bulgaria si Grecia si cum se numeste in engleza?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rovinieta este doar in Romania.
In rest numele este vignieta, vigniette in engleza.

Pentru Bulgaria poti lua online, gasesti mai multe site uri sau pe la benzinării imediat ce intri la ei.

In Grecia nu exista vignieta. Se platesc taxe pe tronsoane de autostrada la casele de taxare.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Cauta pe google translate și pe lângă asta tot pe google găsești răspunsul

| dinaprilie a răspuns:

Tax road?

| Digikey a răspuns:

Ce de Bulgaria am cumparat-o on line.
https://web.bgtoll.bg

In Grecia platesti autostrada in functie de distanta parcursa.