| doarK a întrebat:

Mi s-a furat telefonul in RATB. Cum pot sa dau de el? Am gasit multe programe de localizare dar trebuia ori sa am internet pe telefon ori sa am aplicatia preinstalata pe acesta. Ii stiu codul IMEI dar nu gasesc nici un program de localizare cu ajutorul acestuia. Stie cineva vreun site sau program pe care il pot folosi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau de ce ti s-a intamplat. Slabe sanse sa il gasesti. Daca acel ce la- furat ii da resetare din fabrica sau resetare de soft, telefonul ramane chel. dica nu mai exista in el absolut niciun program ce a fost instalat sau altceva. Daca mai scoate si cartela sim din el...nu il mai gasesti.Imi pare rau sincer.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci frumos la politie si ei se ocupa de asa ceva. Daca nu aveai o anume aplicatie de localizare nu ai sa reusesti tu sa il localizezi.

Si ma intreb daca, sa presupunem, ca il gasesti... ce faci? Te duci la usa la ciori si il ceri inapoi?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-l mai gasesti. Nu ti-l cauta nici dracu'. Politia trebuie sa aiba mandat de la judecator. Doar pentru fapte grave se da asa ceva.

| doarK explică (pentru suntserios):

Am declarat deja la sectia de politie. Daca il pot localiza ma pot duce la politie si sa arat locatia telefonului meu. Iti multumesc pentru raspunsul ironic.

| doarK explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.