| Corynaaaa a întrebat:

Buna TPU si ma scuzati ca poate nu am ales bine categoria asta happy. Am si eu o problema mai mare si anume masina de spalat imi face figuri. Am un model whirlpool, acum problema : nu imi absoarbe dero. straight face pur si simplu merge normal, nu are nimic doar ca nu absoarbe dero si mai mult le izineste straight face.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Si eu am acest tip de masina dar cred ca masina ta nu are probleme daca ia apa, daca o incalzeste, centrifugheaza si evacueaza apa. Probabil ca ai probleme in a o folosi --- pentru aceasta ai la indemana cartea ei tehnica.Fie ca o incarci prea mult( mai mult de 4 kg rufe uscate), fie ca o programezi pentru o temperatura prea scazuta in raport cu gradul de murdarie a rufelor ( de ex. 30 de grade este prea putin pentru rufe impregnate cu grasime), fie nu folosesti un detergent de buna calitate( Ariel, Persil, Tide ). Eu am renuntat demult sa mai folosesc detergentul "Dero" caci nu curata la fel de bine ca, spre exemplu,"Ariel"

| express11 a răspuns:

Scoate si curata cuva in care pui detergentul, balsamul, etc.

| Corynaaaa explică:

Mentionez ca : nu il ia din cuva, nu ca nu le spala bine straight face ramane in cuva pana la sfarsit adica spala fara dero straight face " Apa chioara " pai asa mai bine le spalam de mana ...acum sper ca m-am facut inteleasa straight face