| ramo29 a întrebat:

am spalat cu Persil lichid si nu-mi mai merge masina de spalat Whirlpool wta 5108/4, desi pe recipient scrie ca e pentr masini automate. Pur si simplu nu se mai alimenteaza cu apa. Am verificat filtrele, racordurile...Are cineva o idee despre ce s-ar fi putut defecta in situatia asta?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil s-a astupat tubul pe unde primeste apa din cauza calcarului ori are mult timp vechime masina de spalat. Doar una noua nu costa mult.

| cby a răspuns:

Orice ar fi cauzat defectiunea, sunt sigur ca nu e vorba de detergent. Verifica daca ai robinet pe alimentarea cu apa rece, s-o fi jucat cineva cu el si e inchis? Altfel nu am nicio idee. Daca este in garantie apeleaza la firma cea mai apropiata de pe formularul de garantie, daca nu, cauta un service. bafta!

| MajorAsshole a răspuns:

Eu sunt sigur ca detergentul nu are nici o legatura cu defectiunea masinii de spalat. Eu zic sa chemi un tehnician sa o faca - daca acum ai spalat prima data cu Persil, inseamna ca e coincidenta, nu cred ca detergentul e de vina, repet...

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Nu conteaza ce detergent folosesti, a fost o coincidenta

| ramo29 explică:

Multumesc de raspunsuri! Am verificat tot ce puteam noi, nepriceputi de altfel, dar totul pare sa fie in regula...Masina face un zgomot ca si cum ar trage apa, dar apa nu intra nici macar in furtun, deci nicidecum nu ajunge inspre masina. Multumesc inca o data!

| Virgil_Tudor_1969 a răspuns:

Incearca aici reparatiimasinidespalat.com.ro