| George18011993 a întrebat:

cat m-ar ajunge sa-mi treaca niste bunici de ai mei casa lor pe mine?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cheltuielile depind de modul de transmitere a dreptului de proprietate (contract de vanzare-cumparare, de donatie, de intretinere, etc) si de valoarea casei si terenului aferent.
Pe internet gasesti calculatoare de taxe, introduci valoarea imobilului, modul de transmitere si o sa-ti dea suma necesara.

| anonimg a răspuns:

Nu stiu sigur unde te poti interesa: ori la primarie, ori aici la ancpi(sau ocpi): http://www.ancpi.ro/......eritoriale
Dar cred ca mai degraba la primarie. Poti sa le trimiti aceasta intrebare scriindu-le un email sau prin telefon.

| Yuoia a răspuns:

Numai la un notar poti afla asta. Taxele difera.
In functie de felul cum "o trec" (vanzare, donatie), de valoarea casei (si asta in functie de zona unde se afla, marime, materiale de constructie, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puțin.