| AZKE a întrebat:

Buna ziua
de curand mi-am cumparat niste casti, dar am vazut ca nu se potrivesc cu ce imi trebuie mie. Am incercat sa deschid cat se poate de frumos cutia, sa nu o rup si sa las toate lucrurile la locul lor stiind ca se poate intampla o chestie de genul
intrebarea mea este: pot returna produsul? am bonul, cutia si castile sunt ok. Vreau sa stiu daca merita sa bat drumul sau nu

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde de politica magazinului de unde le-ai luat. Dacă erau cumpărate online, sigur puteai.

| AZKE explică (pentru mihai69):

Le am luat din magazin

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Legea 449/2003. Se accepta returnarea produselor, doar cele cumparate on-line, fara nici o justificare, in termen de 14 zile.
La returnare nu conteaza ambalajul. Comerciantul este obligat sa il primeasca chiar si fara ambalajul original. La cumpararea din magazin fizic nu se aplica pentru ca se spune ca l-ai vazut si l-ai incercat.

| MAIA18 a răspuns:

Daca ai bonul poti sal returnezi! Te duci cu bonul spui ca nul mai vrei si sa ai castile cu tot ce era in cutie si cutia.Incearca!