| teler1 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor. In urma cu aproximativ 2 ani am cumparat o pereche de casti de la un magazin fizic Media Galaxy. In acest moment se aude doar intr-o casca a acestor casti, acestea nu sunt rupte si nu au nici o problema de aceasta natura. Intrebarea este urmatoarea: pot sa beneficiez de garantia de conformitate? Si vreau sa imi mai spuneti daca garantia de conformitate dureaza 2 ani deoarece eu asa am inteles.
Mentionez ca am bonul, castile au fost cumparate pe data de 22.02. 2021, de asemenea am toate accesorile ce insoteau aceasta pereche de casti si cutia.

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Beneficiezi de garanție!
Dar ăștia de la Media Galaxy sunt cam hoți și vor încerca să nu-ți primească produsul în garanție!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, ai doi ani din ziua cumpararii. Mergi cu ele si bonul la media galaxy.

| Frank51 a răspuns:

Dacă data de pe bon este în urmă cu maxim 2 ani, beneficiezi de garanție.