| Mmarryy a întrebat:

La aspectul paginii trebuie sa setez astfel : la iesirea din imprimanta marginea dinspre cotor sa fie de 3 cm, iar marginea libera de 1, 5 cm. In word este in inch, deci cum trebuie sa setez marginile? (sus, stanga si jos, dreapta ). Multumesc.

Răspuns Câştigător
| vader a răspuns:

Tools\Options si acolo trebuie sa ai Measurement units - iti alegi Centimeters

4 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Schimba si tu din inch in cm sau : nu mai stiu meniul dar era ceva cu Istrumente --> Optiuni--> General si schimbi unit. de masura. happy

| colombo1 a răspuns:

Pai poti modifica unitatea de masura din inci in cm astfel>-apesi pe butonul rotund din stanga sus+word option (jos dreapta)+ADVANCED+cauti la Display si poti modifica in mm, cm.+ok--valabil pentru word 2007

| dorikut a răspuns:

Pentru transformarea din centimetrii in inchi (sau invers) nu exista un algoritm precis.

Microsoft Word trebuie sa iti accepte si dimensiuni in centrimetrii (daca sunt urmate de un spatiu si de cuvantul rezervat "cm").

Daca nu reusesti, poti folosi aproximarile urmatoare:
3 cm = 1, 181 inch
1, 5 cm = 0, 58 inch

Bye-Bye! :*

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De pe pagina de Word intri in Tools/Options/General si de la Measurement units(este in partea de jos) selectezi Centimeters si dai OK. Succes si numai bine!