| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut atestatul de final de clasa 11 si am urmatoarele cerinte: Marginile paginii: Stanga 2, 5 cm, Dreapta 2 cm, Jos 2 cm, Sus 2 cm;
Aliniament: Justify;
Distanta dintre randuri : la 1, 5 randuri;
cu word trebuie facut
cum le fac? am word 2003

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Word 2003 setarile paginii se fac, dupa ce ai deschis o noua pagina, intrand din File/Page Setup/Margins (aici setezi sus - Top, jos - Bottom, stanga - Left si dreapta - Right si Portrait) si de la Paper selectezi A4 si dai OK. Din bara de unelte activezi butonul Justify (este butonul cu 5 liniute egale). Chiar langa acesta, in dreapta este butonul Line spacing(cel cu doua sageti orientate sus si jos), dai pe el si selectezi 1, 5. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Dar pana acum de ce nu ai fost atent la ore? Ca ti-ar fi spus. Daca dai proba din asta, inseamna ca ti-a aratat o data.Chestiile astea le fac eu si sunt in clasa a 9 a.

| Iulian1992 a răspuns:

Mersi mult Ioandelasal