| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziuă!

Oare când credeți ca se va termina războiul dintre Rusia și Ucraina?

Va mai ținea mult?

65 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Șansele de a se termina curând sunt destul de mici plus că Rusia nu vrea sa cada la pace și nici Ucraina nu se lasă mai prejos ...deci deh
Dar mai mult de 3-4 ani nu cred că durează.
Acum, sa nu fie vorba de un potențial atac nuclear...că e nașpa tare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand va disparea Putin sau cand va termina Rusia banii

| carevaescu a răspuns:

La cum merg lucrurile, maxim iarna viitoare.

| Drimmero a răspuns:

Atat timp cat Occidentul va continua sa ajute Ucraina sa isi apere existenta si suveranitatea atunci razboiul va dura tot mai putin, armele occidentului sunt cu mult peste ce au orcii prin depozite, rusia trebuie umilita pe toate planurile, important e ca Ucraina sa nu cedeze un metru de pamant si sa se apere cum pot, sa respinga atacurile si sa loveasca la randul lor pe orci. Slava Ukraini! Victoria e din ce in ce mai aproape sau mai bine zis...infrangerea rusiei.

| 1234568807 a răspuns:

Rusia a pierdut deja multi soldati si armament cu razboiul asta, dar asta se datoreaza ajutoarelor din SUA si alte tari precum Germania, franta, etc

| helpforyou a răspuns:

Probabil catre sfarsitul anului. Dar sunt sanse sa se prelungeasca foarte mult. Totusi daca primesc suficient armament de asalt atunc se decide anul acesta.

| 1234568807 a răspuns (pentru carevaescu):

La cum merg lucrurile si la cum ii mananca pe astia din nato fundu posibil sa treaca Rusia la un nou capitol al razboiului

| Drimmero a răspuns (pentru 1234568807):

Cu ce ii mananca fundul pe Nato? ca ajuta o tara sa isi apere existenta in fata unui stat invadator care a decis sa ia teritorii cu forta omorand civili? stati linistiti ca nu va trece rusia la niciun alt capitol al razboiului, sunt si ei constienti ca daca au declansat vreun buton nuclear, in secundele imediat urmatoare rusia e stearsa de pe harta lumii, sabia e la gatul lor, totul depinde de ei ca sabia sa nu le taie gatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigur ca rusii vor castiga, rusii au castigat al doilea razboi mondial cu pistolul la tampla, mergi sau crapa.

| 1234568807 a răspuns (pentru Drimmero):

Rusia detine cele mai puternice arme nucleare ale lumii, cum naibii sa fie stearsa? si mai ales daca ii se alatura si china si india plus alte tari puternice

| Drimmero a răspuns (pentru 1234568807):

Ce face? rusii cele mai puternice arme nucleare? : ) ) ) ) ) ) ) fiti seriosi, le bubuie nucleara in depozit la ce vechituri au. SUA are cele mai puternice arme, atat convenctionale cat si nucleare, cu mult peste ce au restul lumii, rusia, china sau india, coreea de nord si alti aliati ai rusilor sunt mici copii pe langa americani, nu cred ca se baga India care e in tensiuni politice cu china intr-o alianta cu ei, n-ar avea nimic de castigat indienii.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru 1234568807):

Si China ar intra in razboi cu cei mai importanti parteneri economici SUA si UE pentru ca?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu au castigat rusii niciun al 2-lea razboi mondial, au castigat doar o batalie cu Germania nazista, nici macar nu e victoria lor, e victoria americanilor care i-au alimentat cu armament greu si alimente, al 2-lea razboi mondial a fost castigat de americani, cand au intervenit ei nemtii au fost eliminati, apoi i-au cumintit si pe japonezi, apoi tot americanii au reconstruit de la 0 toata Europa cu proprii bani, Europa la ora aia era teatru de razboi si multe tari erau in paragina dupa ce mult timp au fost linie de front, fara ajutorul militar pe care l-au acordat americanii rusilor...astazi rusia era doar o suburbie germana, ii transformau nazistii pe urssisti in sapun.

| RAY a răspuns:

Când va câștiga arsenal liga campionilor, vorbind serios, când va fi schimbat putin de la conducere sau zelensky

| Dismally a răspuns:

Daca nu se intampla o minue sa dispara Putin din peisaj va mai dura cativa ani.

| AndreaDanci a răspuns:

Tine de 8 ani, o mai tot tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Inseamnaca nu stii istoria, iar te contrazici cu mine? ia si documenteaza-te cum au castigat rusii, evident ca am exagerat ca nu au luptat ei singur ww2 dar cum au obtinut castigul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Te contrazici cu mine ampulea, au eliberat prizonierii din lagare, puscarii, au luat toti civilii si ii presau cu armele de la spate sa lupte dca refuzau ii impuscau. Mai punem si noi mana pe carti sau doar ne conteazicem pe internet?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Din gulag am vrut sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Toata aceasta actiune este din consecinta lui stalin care a omorat multi generali, ofiteri, subofiteri, si a slabit integritatea rusiei pentru ca era paranoic. De asta a avut succes operatiunea barbossa.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, prietene, tu nu stii istorie daca afirmi ca rusii au castigat ww2 si daca nu stii ca Roosvelt a semnat actul Lend-Lease prin care a trimis in 1941 armament, munitie, alimente in valoare de aproximativ 11 miliarde de dolari, victoria rusiei in fata Germaniei Naziste nu avea cum sa vina daca americanii nu ii ajutau pe rusi, rusii sa le pupe mana, datorita Americii exista in ziua de azi, altfel ar fi fost exterminati inca de atunci. Ajutorul militar acordat URSS a fost semnalat inclusiv de Stalin intr-o conferinta in 1943 la Teheran. Nemtii erau la periferia Moscovei, mai aveau foarte putin si sovieticii capitulau, armamentul primit de urss si conditiile de iarna au fost factorii pentru care rusia exista in momentul actual ca stat. Rusii de azi nici nu recunosc ajutorul asta, ei sarbatoresc pe 9 mai victoria impotriva Germaniei Naziste dar ei efectiv nu au nicio contributie, erau la pamant si doar 'minunea' asta i-a salvat. Sa nu mai zic cati bani au bagat americanii in k00rul englezilor si a chinezilor, apoi in toata Europa. Europa de azi e creatia americanilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, stiu, dar asta este doar un amanunt, ce spun eu sunt evenimente istorice de o importanta deosebita. Ia si intereseaza-te am mintit eu?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti varza pe istorie, mai invata si din surse credibile, nu din propaganda sovietica, astia nici in ziua de azi nu au platit datoria americanilor, datorie care i-au tinut in viata, americanii au fost smecheri, nu au dat niciun razboi pe teritoriul lor, au intervenit in razboaiele altora, au fost niste papusari foarte inteligenti, d-asta zic ca rusia e prea mica pentru America. La orice ora se p1sa SUA pe rusia la orice, au bagat-o p-aia rusii ca n-au vrut sa distruga prin nucleare America in timpul razboiului rece, adevarul e ca le era frica de o contraofensiva nucleara a Americii, rusii niciodata nu vor marai la americani, se joaca americanii cu rusii la orice ora, le-au furat toata influenta in Europa apoi in restul lumii, se vede ce tara e mai puternica daca privim cati aliati au cele 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Cand se va scrie din dou istoria nu va tine nimeni cont ca a trimis sua un rahat rusiei, ci cine a castigat, asa a fost atunci si asa va fi si acum.
Cand rusii au invadat Cehoslovacia in 68 crezi ca se mai gandeau ei ca vai ce noroc avem acum ca putem invada si sa ne facem de cap pentru ca am primit ajutor masiv de la straini.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E doar un 'amanunt' care a facut diferenta, rusii erau la pamant pana sa primeasca ajutorul ala, daca mai intarziau cateva zile americanii cu ajutorul militar ii bubuiau nemtii, dadeau foc moscovei. Fara ajutor n-aveau cum sa se mobilizeze, totul a fost in favorea rusilor atunci, asta pentru ca au intervenit americanii, ce fac americanii acum cu Ucraina au facut candva in trecut cu rusii, cat de ipocriti sunt rusofilii care sustin ca NATO alimenteaza razboiul din Ucraina cand rusia a fost in situatia Ucrainei prin anul 1941 in fata unui stat invadator mult mai puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Pretene, la fel e si acum, deja Ucraina se cam pisa pe Romania si ajutorul ei, asta o confirma faptul ca isi cam bat maciuca de romanii de pe acolo. Daca Ucraina va castiga razboiul va fi vai de capul romanilor de acolo!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Un rahat de vreo 11 miliarde de dolari care au tinut urss in viata, nu e ca si cum le-au dat un tanc. Daca inveti istoria din manualele scolare e logic ca nu vei cunoaste multe amanunte, deci nu stiu care din noi nu stie istorie, ti-am adus argumente istorice pentru care urss a fost foarte mica si fara aparare si ca fara ajutor nu exista in ziua de azi. Sa te vad acum cum contrazici niste fapte istorice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu n-am acum starea necesara sa ma contrazic cu tine pe istorie dar totusi hai s-o facem, America s-a bagat peste tot unde a crezut de cuviinta, asta pentru ca mereu au avut interese, ba politice, ba economice, ba teritoriale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Esti optuz? nu am negat ce zici, dar dupa ce au dat drumul la gulag si au aruncat toti civilii pe front rusii aveau superioritate numerica.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Schimbi subiectul, relatiile dintre Ucraina si Romania se vor imbunatati, o gramada romani traiau in Ucraina avand familie acolo si traiau bine, nu stiu ce romani erau persecutati acolo, v-ati luat si voi dupa orban ala al ungurilor care tipa ca toti etnicii maghiari sunt persecutati prin Europa, etnicii maghiari nici n-au ce cauta in anumite state daca au de gand sa-si faca un teritoriu independent in interiorul unei tari straine, pentru asta merita expulzati cu suturi in dos.