| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeți că s-a început războiul în Ucraina?
Cât credeți că va dura războiul din Ucraina?
Se-va termina războiul din Ucraina?
Dacă da, când?

9 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Dupa ce se va termina cel de al treilea razboi mondial se va termina si razboiul din Ucraina.
A inceput ot ca Hegemonul mondial si-a cam pierdut hegemonia.
Iar acum noul hegemon vrea sa ii arate vrchiului hegemon datoriile pentru ca a consumat a consumat sa indarorat sa indatorat iar tarile acestea mai conservatoare au prosperat tocmai datorita faptului ca nu a incurajat consumerismul
Iar acum gata marele datornic este in pragul de asi pierde suveranitatea.
Cu alte cuvinte lunea aceasta democratica pe care o cunoaștem noi astăzi este atât de datoare noii tari care s-a ridicat
In cart creditorul vrea ca datornicul sa plătească cu suveranitatea tuturor tarilor democrate

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Pe scurt pentru ca cei ce au domnit pana acum lunea au făcut o mare greșeală asta însemnând globalizarea si consumerismul exagerat
Care a facut ca ei sa devina atât de datorit celor care le-au dat produse
In cat acum sunt in pragul de asi pierde dominația globala.
Ar fi o rezolvare sa bata america palma cu rusia si sa facă o alianță
Rezolvarea ar fi sa ii primească si pe ruși atât in nato cat si in UE
Pt ca ei subt de fapt tot in continentul Europa

| goguPatent a răspuns (pentru RxTx):

" sa ii primească si pe ruși atât in nato "

Cum nasturele meu raspundeti unii pe aici si va dati cu parerea despre razboi si istorie cand nici nu stiti ce e ala nato.

PS: acu imi aduc aminte ca tu esti amuzantul ala de credeai ca iti fura statul wc din spatele curtii daca te recenzezi.

PS2: acu imi aduc aminte ca tu nici nu stiti ce e a recenzare.

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Ambele puteri au interesul sa mai distrugă cate o tara pentru ca să nu apară recesiunea
Pentru ca sa dea la oameni de munca in epoca aceasta post industriala.
In lipsa de cutremure boli războaie cataclisme populația planetei se înmulțește extraordinar de mult in cat resursele nu mai ajung.
Sunt resurse dar poluarea apelor este atât de mare in cat trebuie sa se întâmple cel de al treilea război mondial care sa lase 10% din populația planetei actuale.

Pt ca nici un stat nu vrea sa dea un examen cetățenilor lui ca sa vada care mai sunt de folos si pentru ca ri ofera ceva in schimbul vieții lor
Prestează ceva
Știu o meserie
Fabrica ceva cu mana lor

Si asta ar fi o rezolvare
Un examen sa vada fiecare tara cine este folositor acelei tari si cine nu este folositor
Doar ca aceasta idee a mai fost in istorie si nu a fost agreata de populația care trăia fara sa ofere nimic la schimb

Asa ca vrem nu vrem al treilea război mondial mi-se pare ca bate la ușă

| RandomJ a răspuns (pentru RxTx):

Citește o carte sau ia-ți pastilele, Rusia de-abia se chinuie să cucerească de 3 luni Sudul, darăminte întreaga Ucraină, până și etnia mea de țigani a furat un tanc rusesc și tu zici că ne va distruge Putin care deja rămâne șocat de eșecurile armatei.

| RxTx a răspuns (pentru RandomJ):

Rusii se joacă dea razboiul la cate milioane de cetățeni soldați au ei

Tu nu înțelegi ca daca ar trimite doar bucătării cu polonicele ar putea ocupa toată ucraina asa om langa om
Tu nu iti dai seama ca daca rusia isi trimite armata fara gloanțe fara puști fara tancuri asa in papuci si in mămică scurtă
Ei pot ocupa fizic om langa om toată suprafață ucrainei

Nu e bătălie nu e război ci e mai degrabă GÂLCEAVĂ

| RandomJ a răspuns (pentru RxTx):

Mai spune, mă amuzi, Rusia a pierdut în al Doilea Război Mondial 20 de milioane de oameni, care e diferența azi? Până și URSS-ul era mai puternic înainte de cădere decât Rusia în acest moment, iar Ucraina i-a făcut de rușine

| goguPatent a răspuns (pentru RandomJ):

Laso balta. Omul nici nu pricepe ce e aia NATO.
El doar spameaza pe aici. Nu vezi texte de mii de cuvinte din care probabil nici el nu intelege ce scrie

| RxTx a răspuns (pentru RandomJ):

Ma ia cu amețeală nu ma pricep.
Dar ținând cont ca unele state si-au construit zgârie-nori in care tin oameni pe ajutor social doar asa degeaba fara sa ofere nimic de cat sa consume.
Eu tind sa tin cu tara care nu încurajează consumerismul si globalizarea.