| George18011993 a întrebat:

Buna ziua TPU, am si eu o rata la bcr daca nu o mai dau in perioada asta imi creste dobanda, restante?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De plata ei nu te scutește nimeni eventual acceptă o intârziere după ce apare un normativ in speța (deocamdată sunt propuneri)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce am citit BCR este de acord sa amane plata ratelor cu pana la 3 luni, asa ca adreseaza-te la unitatea bancara de unde ai luat creditul si vei afla conditiile si, daca iti convin, vei incheia un act aditional pentru amanarea ratei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Speranta12 a răspuns:

Daca nu anunti banca ca doresti sa iti amane plata ratelor, iti va pune dobanzi restante. Asa ca du-te la banca sau suna-i rapid ca sa anunti neplata.