| Costel_Rarinca_2000 a întrebat:

vreau sa iau un ps4 in 18 rate de la altex cu 0% dobanda prin card avantaj dar am o nelamurire cu perioada de gratie de 45 de zile
Daca de ex cumpar de 2000 lei in rate prin cardavantaj cu 0% dobanda trebuie sa platesc rata integrala in 45 de zile sa fie 0% dobanda lunar?
Sau este 0% dobanda doar daca platesc toata rata in 45 de zile?
Imi poate explica cineva cum e cu perioada asta de gratie?

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Dobanda simpla va fi 0%, insa nu si DAE, dobanda reala impusa de comisioane si alte cheltuieli. Cand iti iei credit nu trebuie sa te intereseze absolut deloc dobanda simpla. Trebuie sa te uiti doar la DAE pentru a sti daca este sau nu o oferta avantajoasa.

2 răspunsuri:
| Costel_Rarinca_2000 explică:

Pai eu vreau sa iau in ianuarie 2016 in 18-20 rate depinde de la cardavantaj say raiffeisen, ce zici sunt bune ofertele lor?

O intrebare off topic : de ce lumea ma tot critica la 16 ani ca imi plac jocurile si ca vreau sa imi iau un ps4?
Nu ii inteleg e un hobby ca orice altul...

| Porcusorul a răspuns (pentru Costel_Rarinca_2000):

Habar n-am de ofertele lor. Atat doar ca Raiffeisen practica unele dintre cele mai nesimtite comisioane dintre toate bancile din tara, iar eu, personal, nu vreau sa mai am nimic de a face cu ei.