| AbalaseiConstantin a întrebat:

Buna ziua tuturor. Cand am făcut check-in-ul la numarul cartii de identitate nu am introdus si seria. Este vreo problema? Compania wizz air

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa spui CNP nu numar. Daca nu ti s-a cerut nu este vreo problema.

| AbalaseiConstantin explică (pentru darrio2007):

Nu CNP. Se cerea numarul cartii de identitate.

| UserRo10 a răspuns:

Stai calm, e ok.
Daca vrei totusi sa suni vezi ca apelul este taxabil si astepti o gramada. Suna la numarul destinat oamenilor cu handicap si in limba engleza te vor rezolva rapid. Nu te vor intreba nimic de sanatate

| darrio2007 a răspuns (pentru AbalaseiConstantin):

Care numar?
Este codul numeric personal(CNP), unic pentru fiecare persoana, cel din 13 cifre. Si seria, compusa din doua litere si numarul compus din 6 cifre. Exemplu XR 000000.