| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Care este cea mai ieftină metodă de a trimite un colet la cineva peste graniță?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu drona cum fac basarabenii contrabanda cu tigari happy

Un raspuns serios ar fi printr-o firma de curierat, sunt multe ai de unde alege

| Violleta2022 a răspuns:

Posta romana, serviciul cel mai ieftin pe care-l au.
Acum depinde si de tara de destinatie, ca una este sa trimiti in Italia si alta este sa trimti in America sau Australia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posta Romana

Sau daca chiar vrei sa ajunga DPD

| Frank51 a răspuns:

Probabil poștă, e foarte rapidă comparativ cu acum 10 ani laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Poșta română

| ReddY25 a răspuns:

Posta/curier

| adryang78 a răspuns:

Depinde și unde vrei să ajungă. Sunt tarife diferite, în funcție de țara și zona de destinație. În principiu, prin Poșta Română, dar trebuie să ajungi cu coletul la un punct care efectuează și vama. Și Poșta, și firmele de curierat îți dau posibilitatea să estimezi costul de livrare pe site-urile lor.

| Konstantinos99 a răspuns:

Https://www.packeta.ro/
Cel mai ieftina metoda 100% garantat. Eu trimit cu ei regulat! Recomand!

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Foloseste firma Cargus. Aveau oferte si de 10 lei pentru a trimite in alta tara.