| lazio9 a întrebat:

Ce inseamna Colete poştale cu ramburs? si care e cea mai ieftina metoda de a tirmite un colet international? cu ramburs, Prioritare / Neprioritare sau Colete poştale cu confirmare de primire ( nu e prea scump)?happy multumesc anticipat...

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Coletele postale sunt cu ramburs cand scrii in dreptul cuvantului respectiv suma ce vrei sa ti-o trimita destinatarul El nu poate ridica coletul pana nu plateste. Cel mai ieftin e un colet normal, prin posta. Prioritar nu exista. Se pot trimite cu prioripost. Zice ca merg mai repede. Daca nu e urgent nu te baga ca-i mai scump. Coletele nu se trimit cu confirmare de primire.