| AlexMaftei2001 a întrebat:

Care este diferența între pasaport simplu și pasaport simpli electronic/temporar?
Menționez ca sunt sifer de TIR și am nevoie de pasaport, care este recomandat?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pașaportul temporar e valabil 12 luni doar și unele țări nu îl acceptă.
Tu ai nevoie de pașaportul simplu electronic. E pașaportul pentru persoane fizice valabil 10 ani

| katin a răspuns:

Cel de 10 ani. Ce sa faci cu unul temporar? Care e de un an dar cu 6 luni inainte nu prea mai poti sa intri nicaieri.