| anonim_4396 a întrebat:

Ce ceaiuri naturale care ajuta la slabit recomandati?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ceaiul verde cica ar ajuta, da doar restrictia de calorii slabeste de fapt

| Satango a răspuns:

Din câte știu e benefic ceaiul verde și cel negru. Acestea accerelerează metabolismul. Atenție la cel negru, e mai puternic decât cafeaua.
Nu te aștepta ca odată ce le consumi să scapi de kilogramele în plus fără a depune efort fizic sau/și a avea o alimentație sănătoasă.

| Lupumioara09 a răspuns:

Am auzit ca si ceaiul de ghimbir ajuta

| Violleta2022 a răspuns:

Ceaiul verde!
Dar nici un ceai nu ajuta la slabit daca continui sa mananci aceeasi cantitate de mancare zilnic, si acolo trebuiesc reduse portiile si eliminate gustarile dintre mese, eliminate dulciurile si sucurile.

| neprihanitul a răspuns:

Verde.