| Aihao19 a întrebat:

A luat cineva ceaiuri de slabit naturale?
Ati avut rezultate? Ati slabit cu ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pastilele si ceaiurile de slabit sunt niste facaturi.
O vizita la un nutritionist este mana cereasca, nu te lasa pacalit/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat ceai verde antiadipos. Te face sa mergi tot timpul la baie. Dar e bunicel nu slăbești de la el ci cu dieta dar ajuta foarte mult

| Deserth a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu poate ca femeie rezisti la o dieta dar am ajuns la concluzia ca un barbat nu are nevoie de diete si ceaiuri

| Cosmin86 a răspuns (pentru Deserth):

Exista si "diete" in care mananci mult. Daca faci sala, poti manca multa carne si multe proteine, reduci carbohidratii si o sa slabesti fara probleme.

Eu asa am slabit 18 kg.

| Deserth a răspuns (pentru Cosmin86):

Da,se vede si in poza ca esti slabut

| Cosmin86 a răspuns (pentru Deserth):

Cine a zis ca sunt slabut? Sunt atlet de forta, am 95 kg si la greutatea asta fac tractiuni cu pana la 30kg legate de mine.

Scopul este sa ai muschi fara grasime, nu sa fi un anorexic slabit.

| Deserth a răspuns (pentru Cosmin86):

Vai draga ce le sti tu

| Aurelian12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce inseamna pentru tine anorexic slabit? nu de alta dar sunt tipi de 75kg spre ex care fac tractiuni intr-o mana, tu la 31 ani si zeci de ani de sala nu e ceva wow sa faci cu 30kg legate de tine tractiuni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aurelian12345):

30kg la o greutate de 95. si da, fac si intr-o mana dar asistate (ma tin cu cealalta mana de mana cu care fac). Pe liber 100% inca nu pot, ma doare ft tare cotul, e o presiune prea mare.

Si am vreo 12 ani de sala, cu pauze (chiar si de 3 ani) si serviciu de 8 ore pe zi. Eu zic ca e decent happy

Anorexic slabit = unu care mananca 1-2 mese pe zi, i se vad coastele si poarta blugi slim si tricou L sau mai mic.

| Aurelian12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

De ce ai luat pauza de 3 ani? Pari un tip pasionat de acest sport sau a intervenit lenea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aurelian12345):

Accidentare pe partia de ski. Cat timp faci ce-ti place, nu intervine lenea.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Degeaba bei ceaiuri de slăbit daca nu faci miscare si nu ti dieta...

| Deserth a răspuns:

Sincer,am luat de la farmacie ceai verde antiadipose dar non stop mia clocotit burta si numa gaze mi-a facut, o luna am rezistat si culmea ca burta tot am dar am slabit la maini si la picioare si am inceput sa vad in ceata ca nu mai mancam aproape nimic doar ca sa scap de burta. Apoi m-am dus la Lidl si mi-am cumparat toate bunatatiile, panificatii, carne, dulciuri, detoate

| lexutza97 a răspuns:

Da am luat de la Alevia. Sunt foarte bune.