| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna creditele? In sensul pe o platforma, sau jocuri "ai mai ramas cu 3 credite" gen, de ce nu se spune direct suma? Adica pana mea laughing cat inseamna un credit? Lamuriti-ma cu creditele astea.

4 răspunsuri:
| Getasarboaica a răspuns:

Pana mea. Asta e o expresie de adolescent nelămurit de la natura.Ce explicații sa îți mai dam

| Wr3nch a răspuns:

Ca sa nu para ca cheltuiesti prea mult, multe platforme si site-uri folosesc credite. Gen vrei un skin e 25 de diamante. Cumperi cu 40 de lei 50 de diamnte, si te gandesti ca dai mai putin, pentru ca nu mai platesti 40 ci 25. E mumbo-jumbo de marketig.

Bula
| Bula a răspuns:

Un credit este o unitate valorica folosita undeva (deseori in jocuri).
Valoarea unui credit este locala si pretul lui in bani este stabilit de organizator.

| Brizbriz a răspuns:

Credit inseamna bani pe care o sa ii platesti mai incolo (imprumutati), din cauza ca asta e o chestie care se foloseste in draci, in unele platforme se foloseste in loc de bani, adica iti cumperi 100 de credite cu 10euro, ca esti in Yurop, sau cu 11$ ca esti in SUA