| serenity a întrebat:

Ce inseamna daca visez un sarpe ca ma musca de mai multe ori de picioare?

19 răspunsuri:
| Chuck a răspuns:

Nu inseamna nimic.

Noi, oamenii, visam ce cunoastem deja.
Subconstientul asambleaza temerile, fericirle, ideile, etc, si asa apar visele. El lucreaza atunci cand constientul se odihneste.

Astea, ca te musca un sarpe, ca te nu mai stiu eu ce, sunt "poezii" din batrani. Inventate de oameni, pur fictionale.

Stai linistita, nu se va intampla nimic rau/bun datorita acestiui vis.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca visezi ''sarpe care te musca''înseamna ca vei izbandi în ce întreprinzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu, pentru ca eu am visat ca ma musca de partea stanga a fruntii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca e momentul sa fi sincera cu cei ce te iubesc si doar asa vei invinge sarpele(acel cosmar al vietii tale) pentru ca el altfel nu te va lasa sa mergi mai departe chiar daca vei fugi tot la acest cosmar te vei intoarce. in general sarpele care sare si te ataca inseamna o problema pe care e timpul sa o rezolvi ( adica distrugand problema nu fugind de ea)

| latinu a răspuns:

Eu stiu ca daca visezi sarpe inseamna ca esti protejat de apropiatii din familia ta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ai mai multi dusmani care lupta impotriva ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am vista un sarpe care ma muscat de mana dar la omorat cineva dar nu stiu exact cine ce inseamna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insemna ca cineva din famile moare. Daca te-a durut cand te-a muscat, iti este apropiat, daca nu te-a durut, insemna ca e mai indepartat de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca daca visezi sarpe inseamna ca esti protejat de apropiatii din familia ta... dar mai bine nu crezi in superstitile astea

| alyyn a răspuns:

Nu inseamna nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarpele in vis este omul care te invididza si ar vrea sa te doboare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna daca visezi ca parinti mei s-au despartit si a venit tata sa ma ia si eu m-am dus la mama si nu vroiam sa ma duc cu tata... care-mi face toate poftele? plz raspundeti repede!

| OkMaVrei a răspuns:

Sarpele simbolizeaza mandria si tradarea. Fie cineva iti va insela increderea, te va minti sau iti va ascunde ceva, fie face o fapta la care nu te astepti si prin care te dezamageste. Se mai spune ca daca ai visat un sarpe, ziua urmatoare va bate puternic vantul sau va fi seceta.
asta inseamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca vrea sa faca sex cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anseamna ca o sa ai ginion sper ca te-am ajutat

| aleee3 a răspuns:

Ca un "prieten"deal rau vrea sa-ti faca rau! ai grija!

| loredanaFS a răspuns:

Buna uite aici ce inseamna cand visezi sarpe... http://fetelestiu.ro/......ezi-sarpe/