| silvian12 a întrebat:

Vreau sa va cer pararea.De ceva timp,tot visez un sarpe care ma musca, de obicei de picior.Nu visez in fiecare seara acest lucru.Voi ce parare aveti? Eu stiu ca sarpele este un simbol al diavolului(poate ca pare prea absurd)da nu stiu ce sa zic.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

"Subconstientul avertizeaza asupra producerii unui eveniment ( atentie : pozitiv sau negativ! ), de care nu esti constient inca". Se spune ca, daca te musca, inseamna "femeie vicleana vrea sa te zapaceasca".
Parerea mea este ca nu ar trebui sa dai atata importanta unor vise si, chiar daca ceva se va intampla (zilnic se intampla ceva in viata noastra), nu trebuie sa fie neaparat rau.

| silvian12 explică (pentru anad):

Am inteles acum ce este de fapt, cand ai spus "femeie vicleana vrea sa te zapaceasca"acum inteleg totul, si Dumnezeu nu o sa lase acea femeie nepedepsita! Multumesc mult, mi-ai fost de mare ajtor!

6 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Inseamna ca te cam temi de serpi.

| designerbugatti2012 a răspuns:

Daca esti superstitios treaba ta! Dar nu prea trebuie sa crezi in cea ce viseziwinking
[Poate visez ca o *** pe Ina, nu ca imi place dar cred ca ajung in China]

| Ghostemogirl a răspuns:

Si eu aveam o problema de genul cand eram mai mica.
Aproape in fiecare seara visam serpi care ma musca si ma inconjoara.
Este o fobie de serpi.
Tot ce am facut era sa nu ma mai uit la filme cu serpi... Nu m-am mai gandit deloc si apoi nu am mai visat.
Da, sarpele este un simbol al diavolului din cate am auzit...

| Bubu900 a răspuns:

Fii atent este absurd in vise. deci e lucru rau asa ca incearca sa visezi ca mergi pe apa si e mai mistorolling on the floor

| Vera_Nedelcu_Veronica_1986 a răspuns:

Si eu de mai multe ori tot visez ca cineva ma alearga, si incerc sa scap, sau ca vreun animal ma urmareste si vrea sa ma "manance". Eu am citit in Biblie ca " visele se nasc din multimea gandurilor, Eclesiastul 5.3. Si atunci, ori tie ti-e teama de ceva anume, sau de cineva anume, ori Satan incearca sa te faca sa iti fie teama si sa nu te increzi in Dumnezeu ca este cu tine.