| DaDuSH a întrebat:

Ce inseamna daca visez ca un sarpe de aproximativ 15cm ma musca de talpa piciorului, apoi visezi o camera plina de serpi?

Răspuns Câştigător
| C4br0n a răspuns:

Http://www.visele.ro, poti sa intri aici si vezi ce inseamna o gramada d vise;)

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sarpe inseamna vreme rea, furtuna, se spune ca e bun visul in care esti muscat de un sarpe pentru ca iti va merge bine in afaceri, la serviciu sau scoala.

| kate68 a răspuns:

Pai : 1. Ai o fobie pentru serpi
2. Ar trebui sa te gandesti la ceva frumos ca sa te linistesti

| AxxyAlexandra a răspuns:

Din cate stiu eu atunci cand visezi serpi inseamna ca se va schimba vremeahappy

| DeUtZaTa a răspuns:

Ghinion in dragoste si afaceri funda!

| kiki a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa mai te rogi din cand in cand si sa iti aduci aminte ca mai exista si un Dumnezeu acolo sus.

| Sk8kOsMyN a răspuns:

Ca esti obsedat de superstitii si de porcarii :@ tongue

| ady1997 a răspuns:

Buna
sarpe.tradare.
sarpe care te musca; boala si nefericire
esti inconjurat de serpi:pesimist excesiv.

| respekt92 a răspuns:

Vei avea de parcurs vreun drum asa am auzit si eu de la bunici ca sarpe e drum

| AnarchyB a răspuns:

Pai.poate e din cauza filmelor de groaza.sau ai ceva cu sperii tongue