| waXonwaXoff a întrebat:

Ce inseamna mod avion la telefon, cum setez un lg KP170 pe mod avion, unde trebuie sa intru?

3 răspunsuri:
| Alina a răspuns:

Modul avion presupune deconectarea telefonului de la retea, desi poti sa utilizezi aplicatiile care n-au legatura cu aceasta.Se numeste asa pentru ca in avion nu ai voie cu telefonul deschis.Cauta la profiluri, uneori este denumit si Offline.

| MariuZ a răspuns:

Pe avion nu ai voie cu telefon mobil pentru a nu deregla/influenta aparatele de zbor. Deci pentru a-l seta pe modul avion - apasa butonul de inchidere al telefonului...

| scarly86 a răspuns:

Mod avion inseamna ca este intrerupta conexiunea cu retelele si poti folosi telefonul doar pentru jocuri, muzica si altele fara sa ai semnal sa suni/sa trimiti msg. dar la imbarcarea in avion ti se cere politicos sa l inchizi cu totul pentru a nu interfera cu aparatura avionului.