| oceanoflove a întrebat:

Ce inseamna won si nominated la premiile acordate la Hollywood? E mai valoros "won"?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nominated = dintre cei de pe lista se aleg cativa favoriti
Won = din cei cativa alesi se desemneaza castigatorul.

5 răspunsuri:
| RigorMortis a răspuns:

"Won" = câștigat
"Nominated" = nominalizat
Da, premiile câștigate sunt mai automat valoroase, la nominalizări nu câștigi, practic pierzi in fața altora care câștigă premiul respectiv.

| Frank51 a răspuns:

Won inseamna castigat si nominated e cam la mintea cocosului, nominalizat. Intre nominalizat si castigat e ca la lotto cand joaca un milion de oameni, si doar unul castiga.

| sierra1 a răspuns (pentru RigorMortis):

Corct dar a fi nominalizat e deja o onoare și nu numai

| Catrice a răspuns:

You must know English to understand the differences between those terms.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu stii diferenta dintre a fi nominalizat si a castiga?