| vadimbocla2 a întrebat:

Ce pot face in cazul in care am dat documentele la universitate,am platit prima jumate de an, dar nu am absentat deloc in timp de 2 ani. In contract se spune ca in caz de nesustinere de examene elevul se exmatriculiaza dar la universitate cer bani pe inca 1 an si jumate ca sa pot sa-mi iau inapoi documentele... Mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai ai facut 1 an jumate de facultate si ai platit doar jumatate de an.
Ai restanta inca 1 an de zile si trebuie sa achiti restanta ca sa poti continua facultatea.
Ce ti se pare ciudat?
Urmatorul pas este sa nu mai fii primit la examene fiindca nu ai platit facultatea si ulterior exmatriculat.

| FirstExplorer252562 a răspuns:

Eu m-am lasat de facultate, am platit prima parte din taxa si mi-am luat dosarul dupa jumatate de an sau mai bine si nu mi-a cerut nimeni un leu.