| Daaaaaaaaaaaanielaaaa a întrebat:

Cine credeti ca este mai inteligent? Cainele sau pisica?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Cei ce se aseamana se aduna, daca proprietarul ii prost, ergo si animalul va fi prost, desigur am vazut si tauni si omide mai destepte decat unii, asa cum exista si animale de companie mai destepte decat proprietarii lor.
N-am pisica, am o cuta(o catea adica, varianta feminina de la cutu), deci nu pot spune sigur care este mai destept, dar tind sa cred spre caine.
Cei care prefera pisicile si sunt mari fani de pisici, sau fetele care adora sa se "pisiceasca" o sa-mi dea stupid, garantat.

12 răspunsuri:
| ღClauuღ a răspuns:

Cainelelove struck doar e cel mai bun prieten al omului, cine ia pus aceasta "porecla" nu cred ca i`a pus`o de nebun, ci fiindca e destept si te ajuta mereuhappy

| Sp3edy a răspuns:

Cainele de aia exista caini politisti si pisici nu si alte cele etc...

| MeGustaaaaa a răspuns:

Cainele, caci mereu isi ajuta stapanul, vine daca il chemi si in schimb, pisicile mai tot timpul plecate...

| amiileila a răspuns:

E demonstrat ca ambi sunt la fel de destepti in felul lor. Poti dresa repede un caine si el te intelege, dar pisica iti ofera iubire si prinde soarecii si in plus smechereste bine caini.In desenele animate pisica e fraierita, dar si ea fraiereste...

| Raluxx a răspuns:

Cainele:X

| NoNameJunior a răspuns:

Cainele! pentru ca este devotat fata de stapan, il poti dresa etc.si pisicile au gradul lor de inteligenta dar cainele le intrece.si sa nu ziceti ca eu nu iubesc pisicile! eu ador toate animalele!

| yldiiii a răspuns:

Cainele!

| ItachiUchiha a răspuns:

Pisica.

| ItachiUchiha a răspuns:

Cainele

| Mihaela_2393 a răspuns:

Nu trebuie sa credem dar este cu adevarat este ciinele

| Mihaela_2393 a răspuns:

Eu am spus ciinele deoarece o isica nu poate ca de exemplu sa plece si sa caute pe stapinul sau in caz de incendiu sau avalansa...

| Piisiiiii a răspuns:

Cinele.