| mihaitorres a întrebat:

Cum ajung din Gara de Nord la Afi Palace Cotroceni? Adica pana unde iau metroul? Si apoi dupa ce cobor din metrou pe unde trebuie sa merg? Dau funda happy

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Iei metroul până la Eroilor, acolo schimbi magistrala și mai mergi o stație până la Politehnică. Ieși la suprafață și stația de metrou e pe un bulevard mare care la dreapta ta se intersectează cu altul. O iei la stânga pe cel cu care se intersectează ăsta pe care ești și la 200 m pe dreapta e AFI.

| mihaitorres explică:

Ok am inteles merg pana in eroilor.Dar cum adica schimb magistrala? Scuze nu sunt din bucuresti si nu ma pricep. Daca ai fi amabil si mi-ai explica te rog.

| mihaitorres explică:

Pentru ca dupa ce cobori din metrou trebuie sa iesi pe la iesire.laughingDar dupa ce cobor din metrou pe unde trebuie sa merg ca sa ajung sa schimb magistrala.Scuze poate sunt enervant dar te rog si amabil si ajuta-ma.Mai bine mi-ai da id tau sa vorbim pe mess.Sau baga-l tu pe al meu mada.fotbal

| Gizăz a răspuns:

Sunt mai multe linii de metrou în București care merg spre zone diferite. Acestea se numesc magistrale. Sunt unele stații unde aceste magistrale se întâlnesc și poți „sări" de pe una pe alta. Eroilor e o astfel de stație. Face legătură cu magistrala ce duce spre Politehnică. Nu trebuie să ieși la suprafață ca să schimbi. Mergi prin subteran spre altă linie. Sunt indicatoare destule și poți întreba dacă nu știi.

| mihaitorres explică:

Ok, multumesc foarte mult.Dar trebuie sa cumpar alta calatorie.Sau nu trebuie sa cumpar alta? Astept raspuns.

| Gizăz a răspuns:

Nu trebuie să mai cumperi nimic că nu ieși la suprafață.

| SaDiCuL a răspuns:

La eroilor nu sunt 2 magistrale(sau mai multe).
Stiu eu bine ca acolo imi petrec cel mai mult timp

| Conte22 a răspuns:

Nu ai nevoie de metrou. Iei tramvaiul 35 in sensul catre Politehnica, nu spre Centru.