| Dove a întrebat:

Cum erau imaginile artstice olfactive, cromatice si tactile?

Răspuns Câştigător
| AddictedToMDMA a răspuns:

Cele Olfactive sunt cele care arata un miros anume
Cele cromatice sunt cele care arata culori
Cele tactile sunt cele care arata... nu stiu cum sa-ti explic laughing. Exp : Si politistul a pus mana pe infractor. Sper sa fii inteles. Daca-mi gasesc un sinonim, vin si ti-l zic.

8 răspunsuri:
| Miruna1279 a răspuns:

Pai... olfactice= img. care pot fi,, mirosite", cromatice=culori si tactile= pot fi atinse

| Deutsa56 a răspuns:

Florile au un miros extraordinar=olfactive, masina albastra= cromatice, covor moale= atingere, sunet asurzitor=auditive

| problematic a răspuns:

Poate vroiai sa spui imaginile artistice vizuale si dinamice.

Numai bine.

| CryDarkAngel a răspuns:

Olfactive=de miros
cromatice=de culoare
tactile=de atins

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

La imagini olfactive le poti mirosi de ex florile de primavara
la imagini cromatice sunt cele colorate de ex cerul auriu laughing
la imagini tactile poti sa le atingi de ex blana pufoasa a ursului

| Maryabaii a răspuns:

Oflactive:miroase urat(de miros)
cromatice:bolta cerului intunecata(de culoare)
tactile:a atins ceva, pielea ei era atat de aspra(de simt, cand se atinge)

| Burac_Robert_1997 a răspuns:

Nu le stiu nici e...si chiar aveam nevoiee...crying

| Fcp_Alex_1995 a răspuns:

Poze
cu imagini olgactive