| Alexa_3396 a întrebat:

Hey! Mijloacele artistice cuprind si figurile de stil? Sau doar imaginile vizuale, auditive, olfactive s. a. m. d? Am nevoie urgent! sad Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| TiMan a răspuns:

Sigur ca da.Figurile de stil dau savoare operei in timp ce imaginile iti dau o idee despre cadrul in care se desfasoara, deci fara le nu prea se poate big grin

6 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Da, normal.Figuri de stil sunt si ele mijloace artistice.happy

| foxi a răspuns:

Sigur ca da! O scriere fara figuri de stil, nu are nici un... d-zeu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mijloacele artistice nu cuprind figurile de stil.Nu ai carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt si figuri de stil

| Alexa_3396 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri si pentru ajutorul dat!