| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Cum investesc in bitcoin?

8 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Uita-te pe yt la George Buhnici

| Frank51 a răspuns:

Ai nevoie de o platformă de trading, îți faci cont și cumperi când este jos, în momentul de față este foarte jos și merita cumpărat, pe lângă bitcoin majoritatea criptomonedelor vor crește, cel puțin până când bitcoin ajunge la limita minării.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru rapandula):

Foarte buna ideea, imbecilul ala pentru care OS de la Apple e... Linux

| SLexuS a răspuns:

Foarte usor de investit, iti faci un cont pe coinbase, binance, robinhood, etc..., iti adaugi toate datele, bancare, buletin, tot, iar apoi pur si simplu cumperi o anumita suma

| DJLOTUS a răspuns:

Hei, sfatul meu, nu investi nici cum pana nu știi ce faci, e cel mai bine. Urmărește pe YouTube seria crypto vineri, de la George Buhnici, ai playlist special. Nu sari peste capitole, chiar dacă unele sunt din 2018, iar după ce le vezi, o sa fii pregătit. Fa asa dacă vrei sa ai numai de câștigat.

| doctorandus a răspuns (pentru Zuzu1991):

MacOS=Unix + interfata frumoasa.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru doctorandus):

MacOS si iOS, si presupun ca altele, (ala de la watch, tv, etc.) sunt bazate pe un Unix care e un BSD puternic modificat de Apple si care acum se numeste Darwin
https://en.wikipedia.org/wiki/Uname
"uname -a
Darwin Roadrunner. local 10.3.0 Darwin Kernel Version 10.3.0: Fri Feb 26 11:58:09 PST 2010; rootlove strucknu-1504.3.12~1/RELEASE_I386 i386"

marele si tarele Buhnici ar fi trebuit sa stie asta, sau macar sa stie ca e diferit si sa formuleze in asa fel incat sa nu insulte inteligenta unuia care stie, adica ceva de gen "este un fel de Linux", nu afirmatie categorica E LINUX