| Casandra a întrebat:

Cum iti poti schimba numele pe facebook, sau sa-ti stergi contul?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account de aici iti stergi contul si poti sa-ti schimbi numele in dreapta,la account, account settings, si la name dai pe edit in dreapta.

5 răspunsuri:
| Luy a răspuns:

Te duci la Contul meu la Setările contului si de acolo iti poti edita numele.

| Camyyy_5609 a răspuns:

Numele poti sa ti'l shimbi astfel.intri la contul meu si dai al setarile contului acoo iti apare name iti pui numele pe care il vrei si dai salveaza modificarile:) si stergerea contului.https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
Te loghezi si pe pagina care se va deschide apesi butonul "Submit". Astfel contul tau va fi dezactivat, dar nu sters. Daca vrei sa il stergi definitiv, dupa ce l-ai dezactivat nu te mai loghezi 2 saptamani. Astfel contul tau va fi sters definitiv. Daca vrei doar sa il dezactivezi pentru o perioada nelimitata in ideea ca il vei refolosi candva intra pe profilul tau, apasa "Contul meu", "Setarile contului", "Dezactiveaza cont". Succes funda plzz:xxx

| desisdana a răspuns:

Pentru a-ti schimba numele sus in dr--contul meu--setarile contului---editeaza(in dreptul numelui)-save
iar pentru a-ti sterge contul intri tot acolo iar din stg dai securitate(a 2 dupa general) si jos ai "Deactivate your account."

| demoliciouss a răspuns:

Pai dai Account apoi Account Settings si apoi scrie Name Username, etc.dai la Name unde scrie Edit...dar merge de 5 ori sa schimbi dupa poti pune Nicknamebig grin

| Florin_Oana_FLORIN__OANA_1982 a răspuns:

Vreau sa-mi pun alt nume
pe facebook