| wizard_cristi a întrebat:

Cum pot sa gasesc o chirie ieftina in Bucuresti? As dori sa inchiriez o garsoniera doar pentru mine dar care sa nu fie prea scumpa. Exista un site unde gasesti mai multe anunturi private (stiu ca agentiile sunt scumpe)?

Răspuns Câştigător
| lost.in.rain a răspuns:

Chirie ieftina nu prea cred ca o sa gasesti! Ma uitam cum acum, cand toata lumea se plange de efectele crizei economice, chiriile parca au explodat!
Succes la cautari!

12 răspunsuri:
| oareunde a răspuns:

Agentiile nu sunt chiar scumpe. Iti iau doar un comision in cazul in care te hotarasti asupra unei garsoniere, care este egal de obicei cu jumatate din prima chirie lunara. Ei iti arata mai multe garsoniere, iar daca nu te hotarasti asupra niciuneia, nu ai nici o obligatie, nu trebuie sa platesti nimic.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se pare ca prin agentie e mai mult. Cauta anunturi particulare pe net/ziar suna si vezi ce iese, asa poti negocia, poti vedea ce fel de om este proprietarul (ca si asta conteaza).
Parerea mea este ca mai bine inchiriezi un apartament cu 2 camere pentru ca intre garsoniera si 2 camere nu e diferenta mare referitoare la pret.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Min 250, am vazut vreo 6 azi...maxim.500! Pana mea si eu vreau la 200 ...si la agentie ar trebui sa plateasca proprietarul nu cel care vrea sa inchirieze. Asa ar fi corect! Dar traim in Ro. unde toata lumea jefuieste pe cine poate! Sunt nervoasa la maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta pe care am gasit-o pentru a plati mai putin la chirie a fost sa ma mut intr-un apartament de 3 camere cu un coleg gasit pe site-ul locuiesteimpreuna.ro. zona in care am gasit este tineretului si platim fiecare 250 de euro, in total 500, si mi se pare mult mai ok asa.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.anuntul.ro aici gasesti cele mai ieftine chirii, crede-ma am cautat pe toate site-urile de imobiliare posibile, mai ieftine ca in anunt nu gasesti. In plus, Bucurestiu nu e un ros ieftin deloc, iar chirii la preturi mici, slabe sanse. Multa bafta!

Alte răspunsuri
| Mircea_Agrigoroaie_1986 a răspuns:

Www.chirii.avantajoase.ro Site-ul e la inceput si se pot pune anunturi gratuite de inchiriere

| sorin1515 a răspuns:

Cautcoleg.ro

Alte răspunsuri