| crista18 a întrebat:

Urmeaza sa ma mut in chirie in Bucuresti. As dori sa stiu ce este mai avantajos: centrala termica sau instalatia normala de la bloc? Care varianta este mai ieftina?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate instalatiile sunt normale! Centrala termica de apartament. La centrala termica de cartier sunt pierderi mari.
In Bucuresti intretinerea costa peste 800 lei. Eu platesc intetinerea circa 100 lei si mai platesc incalzirea circa 300 in cea mai friguroasa luna. In anul asta n-am ajuns decat la 250 lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Edte mai avantajos intr-un cartier mai indepartat de centru, pentru ca apartamentele din centrul bucurestilui, au preturi extrem de mari. Uita de caldura la centrala termica sau instalatie, ca aia nu-i nimic comparat cu chiria in functie de locatie!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi recomand să alegi un apartament/o garsonieră mobilat/ă & contorizat/ă ( la apă & gaz ) şi cu centrală termică individuală ( de apartament )!

Toate cele bune!

Răspuns utilizator avertizat