| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa stergi virusi din computer?

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virusi computer : se sterg cu ajutorul unui antivirus ca de exemplu AVAST Antivirus tip familial care este gratuit si se ia de pe internet, cauta cu Google AVAST antivirus, dupa instalare trebuie configurat corect ca sa te protejeze, apoi trebuie lansat sa caute si sa elimine virusii, in celelalte zile care vor urma trebuie parametrat ca el sa se lanseze in functiune automat la demararea calculatorului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Util este si faptul ca acest AVAST poate fi configurat in limba romana :-)

carla
| carla a răspuns:

Cu un antivirus... daca nu merge nici asa.trebui reinstalat windows-ul. Bafta!

Bula
| Bula a răspuns:

Cu programul antivirus care a detectat virusul!
Dar presupun ca ai doar o banuiala, ca ai avea virusi pe calculator, din cauza ca functioneaza incet. In acest caz contacteaza-ma in privat.
In orice caz, nu este recomandat sa folosesti programul fara un program antivirus bun, mai ales daca esi si pe Internet!

| LittleZyzy a răspuns:

Cu Bitdefender.Il poti seta si in limba romana.

| viorel2c a răspuns:

Un virus bun iti va modifica si fisierele.Antivirusii gratis sunt buni pana la un punct apoi...Am instalat o data succesiv(cu dezinstalare dupa)3 antivirusi si fiecare gasea altceva.La probleme mari trebuie sa formatezi hard-diskul, pentru cele mici un antivirus bun te ajuta cat de cat.

| deealexx a răspuns:

Cel mai bine este sa formatezi calculatorul si apoi sa pui un antivirus bun inainte de a intra pe net. eu folosesc AVG de cativa ani si nu am avut nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| wawayata a răspuns:

Deci cum pot?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca am virusi in calculator, si vreau sai sterg fara sa elimin nimic din calculator.Cum fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca exista un program bun pentru sters virusi si nu ii tin minte numele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine compul nu este incarcat de virus dar eu vreau sa sterg un antivirus care deja este vechi/? cum sa facc? va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu grije

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai format la repartitie sau cu un antivirus:avast, kaspersky, bitdefender, norton

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite site-ul la antivirusul comodo internet secutity: http://devirusare.com/firewall-free/ Vezi sub titlul fierwall, primul e comodo fierwall, dar are si antivirus. Am auzit ca e bun, nu ii trebuie licenta si e un antivirus full. Daca o sa fie virusii care nu poate sa-i stearga, comodo are o functie care sa faca virusii sa nu mai faca nimic calculatorului, vezi aici despre ce e vorba: http://www.youtube.com/watch?v=jDBjsiKAYaA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie doar sa ai NOD32 si ai problema rezolvata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa formatez calculatorul? Mie imi dispar iconitele de pe desktop la cateva minute de la deschiderea calculatorului, ce trebuie sa fac? multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta chiar nici eu nu stiu? cu se poate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Torni apa cu galeata pe calculator poate se ineaca virusi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu am avut o problema cu virusii dar am incercat AVAST antivirus, bafta la cei ce vor sa termine cu virusii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I dont kno

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se streg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virusi se sterg cu ajutorul antivirusului pe care il ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da bine am avast antivirus dar nu stiu cum sa-l folosesc. cum sa sterg virusii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le dau foc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu pot sa sterg virusi di copiuter.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dece numai pot formata d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu asta fac acu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum pot sterge virusi din calculator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avastul este bazawinking garantat il am si nici gand, poti sa folosesti si malware, este sigur, bafta!