| anonim_4396 a întrebat:

Cum scriu cu diacritice in Microsoft Word big grin? I`m a beginner...

8 răspunsuri:
| Cosmin a răspuns:

Iti instalezi tastatura romaneasca din Control Panel - Language!

| Miranda29 a răspuns:

Apesi capslock si scrii tot numai in diacritici dar daca vrei sa scrii doar prima litera tii apasat shift si apesi tasta care vrei sa o scrii

| lightmyfire a răspuns:

Buna.Nu tine de Microsoft word sa scrii cu diacritice.Tot ce trebuie sa faci e sa setezi din bara de jos albastra unde scrie EN(engleza) si apesi click pe ea si iti setezi romana. Dupa care atunci cand vrei sa scrii incerci tastele urmatoare :,' " [ ] \ tastele astea contin diverse litere cu diacritice. Sper sa reusesti.Succes.O zi minunata

| shtephan a răspuns:

Selectezi limba din bara de start a windowsului. Acolo langa ceas presupun ca iti scrie EN, dar tu selectezi RO. Daca nu iti apare, trebuie sa o instalezi aici Control Panel - Language.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Schimbi tastatura din EN in RO din bara de activitati jos dreapta.

| merliahlia a răspuns:

Este acolo jos sa iti alegi limba si pui pe romana apoi [=ă ]=î;=ş '=ţ /=â

| Tlbi a răspuns:

Cea mai simpla metoda de scris cu diacritice: http://xux.ro/cum-scriu-cu-diacritice/