| Mogiojojo a întrebat:

Daca acidul fosforic (85%) intra in contact cu pielea ce se poate intampla?

12 răspunsuri:
| Swae a răspuns:

Incearca si vezi.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Swae):

Tu chiar nu te poti obține de la răspunsuri atât de idioate? Daca nu stii nici cat fac 1+1 taci si ramai in lumea ta limitată.

| Swae a răspuns (pentru Andrei200202):

Nu esti in masura sa-mi spui mie ce sa fac. Vezi-ti de treaba ta.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Swae):

Tu sa ti vezi de treaba ta, eu imi vedeam de a mea pana am vazut ca tu nu ti vezi de a ta.

| Swae a răspuns (pentru Andrei200202):

Dar nu ti-am facut nimic, ma prapaditule. Nici macar nu vorbeam cu tine. Daca vrei sa vezi cum e sa nu-mi vad de a mea, eu ti-as sugera sa iti schimbi poza de profil pentru ca nu te avantajeaza cu nimic.

| Legion7X a răspuns:

Eu zic să stai cât mai departe dacă ai acasă un recipient cu așa ceva. Nu te gândi nici să îl atingi indiferent de concentrație.

https://www.google.com/......ex.amphtml

| Andrei200202 a răspuns (pentru Swae):

Aoleu ne luam si de poza de profil acumlaughing
E doar o poza, cu ce ar trebui sa ma avantajeze sau dezavantajeze?
Vezi ti de treaba ta si nu mai comenta aiurea, dar na..probabil alta treaba nu ai decat sa vii cu răspunsuri ironice pe aici. Si mie mi-ai raspuns astăzi la fel, asta e problema mea.

| Mogiojojo explică (pentru Legion7X):

Stiu ca se pune si in cola chestia asta deci de ce as sta departe?

| Legion7X a răspuns (pentru Mogiojojo):

Faci ce vrei.

| doctorandus a răspuns (pentru Legion7X):

Lol, man, daca le-ar fi dat cu acid fosforic n-ar fi patit asa.

Acid fosforic gasesti in Cola/Pepsi.

| PainTech a răspuns (pentru Legion7X):

Nu tot ce contine in nume "acid" e daunator. Ce ai pus tu acolo e cel mai probabil acid sulfuric / clorhidric.

Acidul fosforic se folosesti in bauturi precum Cola si e ok pentru consum.
Acidul carbonic e efectiv sifon.