| alexfab33 a întrebat:

Daca ajung la hotel vineri seara pot parasi hotelul duminica seara chiar si daca check out e peste tot pana la 12:00? Si cate nopti platesc, 2 sau 3?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti parasi hotelul duminica seara dar va trebui sa platesti o zi in plus, fata de cazul ca il vei parasi inainte de ora 12, 00, respectiv vei plati 3 zile fata de 2 zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pleci duminica dupa ora de check out vei plati 3 zile

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ajungi vineri seara și pleci duminică plătești două nopți.

Checkout-ul se face la 11-12, dar unele hoteluri oferă și optiunea de late-checkout (contra cost, evident), care-ți permite să faci checkout până în ora 14-15. Până seara la 22 nu cred să te lase nimeni să stai fără să plătești încă o noapte.

Oricum, chiar dacă faci checkout la 11 și tu ai avion seara la 10, orice hotel de bun simț îți poate ține valizele într-o cameră specială până pleci.

| MariaSMV a răspuns:

Vei plăti pentru 2 nopți. Sunt sigură că fie poți lăsa bagajele la hotel(au ei o cameră pentru asta), fie să plătești câteva ore în plus pentru un late check out (asta dacă hotelul are disponibilitate).