Întrebare recomandată | Skarr a întrebat:

Daca am intrat la un liceu dintr-un oras si dupa m-am mutat la Bucuresti, ce fac? Nu mai sunt nici locuri.

7 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Cand te-ai inscris la liceu nu stiai ca te muti? Pe bune?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cauți în București acel liceu unde mai sunt locuri.
Apoi după un semestru sau după un an ceri transfer.

| Skarr explică (pentru sadrian46):

Pai daca nu mai sunt locuri la nici 1

| Skarr explică (pentru Yurisa):

Pai Ii sa oferit mamei de curand sa lucreze la cineva din Bucuresti? Daca stiam normal ca ma duceam direct

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Skarr):

Atunci caută un liceu privat cu plată.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ce intrebi, de fapt? Ca din ce ai scris mai sus nu pricepem mare lucru... incerca sa folosesti limba romana si ceva logica.

| Skarr explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

M am mutat in Bucuresti si eu am intrat la un liceu din alt oras. In Bucuresti nu mai sunt locuri la nici un liceu. Ce e asa greu de inteles...