| AnonimusZen7 a întrebat:

Dacă am urmarit pe cineva cu masina si el la randul lui era cu masina iar eu voiam să-l bat dar nu am tras in el. Filmarea din bordul mașinii se ia in considerare?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, filmarea de la bordul masinii este luata in considerare, avand in vedere ca este intr-un loc public (pe drumul public).

| AnonimusZen7 explică (pentru Ioandelasal):

Intrebarea era alta, daca l am urmarit dar totusi nu am tras in el. Are ce sa mi se întâmple?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AnonimusZen7):

Nu! Nu are nicio dovada de intentia ta.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru AnonimusZen7):

In acest caz nu o sa se intample nimic.
P.S. Mai reciteste-ti postarea, intrebarea este doar cu filmarea.

| Bizon95 a răspuns:

Faptul ca urmaresti pe cineva cu masina e ilegal
nu stiu cat de penal e, dar orice dovada e luata in considerare, si chiar FORTATA (daca inregistrarea e facuta de masina ta, si tu o stergi/distrugi atunci esti tras la raspundere penal pentru distrugere de dovezi si obstructionarea anchetei)