| mmadonna a întrebat:

Daca imi iau telefon la mana a doua pot sa il bag la abanament la orange?

6 răspunsuri:
| Cosmin a răspuns:

Nu are nicio legatura daca iti iei un telefon second-hand; daca ai deja un abonament, iti trebuie doar cartela SIM, practic ea repreznta abonamentul. Vezi doar sa fie deblocat pentru toate retelele.

| FroddoLikesBlood a răspuns:

Nu la abonament in nicun caz pentru ca trebuie sa iti cumperi telefonul de la marca respectiva ca sa poti sa ai abonament.decat cartela reincarcabila poti.success!kiss.sper ca te-am ajutat. fundita?batting eyelashes

| RS4 a răspuns:

Da, iti faci abonament, si pui cartela respectiva in el! doar sa fie decodat, adica sa nu fie blocat pe alta retea! bafta!

| Yugeen a răspuns:

Desigur... doar ai grija sa nu fie codat!

Incearca-l, inainte de a-l cumpara, prin doua cartele de la operatori diferiti, spre exemplu o cartela SIM de la Cosmote si una de la Vodafone.

| Danitzu a răspuns:

Da...pentru ca treci pe abonament cu cartela.telefonul este decat un suport pentru cartela.

| onutzaony a răspuns:

Da.
Nu conteaza telefonull; d.