| anonim_4396 a întrebat:

Dacă merg să duc gunoiul, este nevoie să scriu o declarație pe propria răspundere?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca te prinde si o cere si tu nu o ai primesti amenda. Eu zic sa nu te risti pentru 5 minute, ca o poti pune si pe telefon.

| florin926481f a răspuns:

Daca e foarte aproape de casa nu e o problema

| romeo78 a răspuns:

Lăsați această panică deoparte! Dacă gunoiul este la câțiva metri de scara blocului nu cred că polițistul îți va cere declarație!
S-a specificat clar că în jurul blocului, pe o anumită distanță și cu înțelegere nu o să fie nevoie de aceste declarații! Este nevoie dacă mergi la servici, căci se consideră că este o distanță mare de parcurs, este nevoie de declarație dacă mergi la o farmacie, alta decât cea din cartier, pentru că nu ai găsit tratamentul curent!
Da, este nevoie de declarație, dacă ieși de 10 ori din casă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă este pe teritoriul închiriat de blocul tău, nu.
Dacă trebuie să ieși pe stradă, zonă publică, pentru asta, da.

| cfrtobias a răspuns (pentru Wr3nch):

La sora mea la sot o luat declaratia pentru lucru, daca eu pun pe telefon declaratia cum ramane dovada lor sau trimit prin bluetooth?

| Wr3nch a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu o iau. oar verifica sa o ai,

| Uta_Anamariana_1954 a răspuns:

...depinde in ce dispozitie este``Garcea``! Daca individul a avut sau are o zi naspa este nasol! Prin urmare TREBUIE!