| numesiprenume0 a întrebat:

Unde pot folosi o declaratie pe propria raspundere? Pot sa merg la hipermarketul din alta localitate cu acea declaratie?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Cred ca e de bun simt sa-ti faci cumparaturile cat mai aproape de casa.
Ce nu gasesti pe langa tine de stricta necesitate de trebuie sa te duci in alta localitate?

| mihai69 a răspuns:

Poți merge la cel mai apropiat magazin de locuința ta.
Citește Ordonanța Militară numărul 3!

| numesiprenume0 explică (pentru mihai69):

Art. 1: b) deplasarea pentru asigurarea de bunuri care acoperă necesitățile de bază ale persoanelor și animalelor de companie/domestice, precum și bunuri necesare desfășurării activității profesionale;
Nu se mentioneaza ca trebuie facute in localitatea de domiciliu si chiar daca ar mentiona si nu s-ar gasi in localitate cred ca s-ar putea si in alte locuri...