| Sebytza21 a întrebat:

Daca vreau sa fac rezervare si sa ma cazez la o pensiune/hotel trebuie sa am neaparat peste 18 ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de fiecare hotel in parte, pot avea reguli diferite privind cazarea.
La modul general te poti caza singur de la 14 ani si daca ai un act de identitate valabil.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Oricum trebuie sa ai buletin obligatoriu; adica minim 14 ani.
Nu am raspuns concret la intrebare(unele hoteluri pot accepta minim16 ani, altele minim 18, altele minim 21), dar iti pot da un sfat: poti suna la receptia hotelului si sa-i intrebi, fie ca esti hotarat sa faci rezervare, fie doar pentru informatii.

| Draghia_Bianca_2002 a răspuns:

Asta este politia.Tre sa ai buletin...

| Adry05 a răspuns:

Depinde de hotel, poti incerca, dar trebuie sa ai 14 minim si buletin.

| Voro a răspuns:

Ai nevoie doar de buletin si bani cash, atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea hotelurilor nu permit cazarea minorilor neinsotiti... poate doar daca ai noroc sa gasesti unul