| AmiraGodan a întrebat:

Urgent! Vreau sa ma cazez la un hotel din Bucuresti sectorul 4. Ajung la hotel pe la 1 noaptea. Vreau sa stau acea noapte si urmatoarea( doua nopti). Faza e ca nu am rezervare facuta. Pot merge la hotel direct si sa le spun ca vreau sa stau doua nopti si trebuie sa platesc atunci pe loc sau dupa?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ia adresa si telefonul hotelului de pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De preferat sa ai rezervare. Poti sa dai un telefon, nu e placut sa ai surprize la 1 noaptea. Unele hoteluri incaseaza la intrare, altele la plecare.

| ceaiuldetei a răspuns:

Nu ai de unde ști dacă mai au locuri atunci când ajungi tu. Mă gândesc că ar fi bine să nu riști. Iar dacă vor avea camere, atunci cu atât mai bine.

Eu spun să dai niște telefoane și să vezi ce răspunsuri primești. Nu te costă mare lucru.

Și în principiu, nu te lasă nimeni să plătești la final. Mereu se cere banul înainte (dacă nu ești vreo celebritate sau mai știu eu ce). Vezi și tu ce iese.

| Florentina_7104 a răspuns:

Nu trebuie fcuta rezervare neapart.Cred ca sunt destule locuri in perioada asta cand toata lumea pleca la mare sau munte.De platit, camera se plateste inainte sau macar se da un avans.