| SuLiTa06 a întrebat:

De ce mi se aude sunetul la căști doar in casca dreapta, am incercat 3 perechi de căști și toate au aceeași problema, este vreo setare in telefon?
Ps:la pc merg bine

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, in telefon trebuie sa intrii la setari egalizer si sa stezi sound balance sa se auda ambele căști, nu doar una.

| SuLiTa06 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am Xiaomi redmi note 8 pro, nu gadesc sound balance.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SuLiTa06):

Sau atunci telefonul nu recunoaste căstile, cumpăra alte căsti Samsung de exemplu, dar atunci cand cumperi căști mergi cu telefonul ca sa le probezi acolo in magazin.

| mihai69 a răspuns:

Câte contacte are mufa ta de căști? Dacă merg la laptop, probabil că e doar cu trei - telefonul are o mufă cu patru contacte (masă / comun, casca stânga, casca dreapta și microfon). Dacă bagi căștile tale cu mufa cu 3 contacte în telefonul cu aia a lui de 4 asta se întâmplă - nu face contact una dintre căști și nu vei auzi sunetul din ambele niciodată. Cumpără căști potrivite. Sau un adaptor.