| Fetitsa123 a întrebat:

De o vreme imi merge foarte greu calculatorul. Am in el doar messengerul, antivirusul si Google Chrome.Am dat o scanare la antivirus (Avira) si zice ca nu am nici un virus.De la ce poate sa imi mearga greu?

15 răspunsuri:
| Céline7 a răspuns:

Eu cred ca e de la antivirus daca antivirul e gratis atunci cred ca ar trebui sa il stergi si sa te duci la un specialist in calculatoare care o sa-ti instaleze un antivirus foarte bun cu plata desigur pentru ca antivirusii gratis nu sunt siguri! Succes

| Homye18 a răspuns:

Ai putea incerca sa shimbi antivirusul cu altul care cere mai putine resurse. De exemplu eu am AVG si sunt foarte multumi de el. Sau daca nu incearca sa faci o defragmentare a Hardului.

| Alexintunecatul a răspuns:

Mai cumpara niste DDR...eu cu 4Gb nu am avut probleme de genul asta

| oanaX a răspuns:

Este posibil ca windowsul sa fie piratat sau pcul tau sa nu-l suporte--reinstaleaza windowsul, poate antivirusul nu este bun, poate trebuie doar sa defragmentezi pcul, alt sfat downloadeaza "ccleaner" ti va curata pcul de fisiere nefolositoare, trebuie sa-i dai curatare! (de ex: chiar si istoria siteurilor pe care ai intrat de pe google crom poate sa iti faca pcul sa mearga greu).in caz ca doar internetul merge greu nu ai ce sa faci, daca si internetul si pcul merg greu este vina pcului si daca ai facut toate astea si starea lui nu se imbunatateste este posibil sa ai probleme cu hardul/placa video/placa de retea sau chiar placa de baza!

| ghiolbitza a răspuns:

Cum a mai zis cineva, instaleaza-ti Ccleaner, Google Chrome salveaza cookie-uri pentru fiecare fereastra pe care o deschide. Eu iti recomand sa iti reinstalezi Windows-ul, sa iti pui ce programe crezi tu ca ai nevoie pe calculator si apoi sa iti ingheti Windows-ul. Eu asa am facut si acest lucru impiedica orice virus online sau pagini infectate sa-si faca de cap prin hard-ul tau. Daca nu vrei asa, iti recomand sa instalezi free trialul de la Bitdeffender, e cel mai bun antivirus de pe piata acum.

| danelu a răspuns:

Am aceeasi problema cu un amd dual core si 2 gb ram,,,, daca reusesti sa-i dai de cap. impartaseste cu fratii de suferinta... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza-ti Nod32... avira nu e bun de nimic si tuneup utilities 2012 care te ajuta sa iti mentii pc-ul curat si optimizat

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

1.sa-r putea ca antivirusul sa fie nou de 2012, daca tu ai un pc de 2006 sa zicem sa-r putea sa iti mearga greu de la antivirus.
2.sa-r putea sa fi instalat windowsul de prea multe ori. ca se intampla sa il instalezi de prea multe ori si la inceput o sa iti mearga greu si sa-r putea sa se arda.
3. poate ca ai luat un virus de pe internetcare ti-a virusat antivirusul si de aia nu te-a anuntat cand ai scanat.
4. daca tot asa o sa iti mearga iti recomand sa te duci la un specialist de calculatoare si el ti-l va rezolva cu sigur.
5. Bafta, funda?

| Maarko2012 a răspuns:

Ma eu zic nu va mai Chinuitzi ca va merge greu ca Alcv Daca vreti sa va mearga bine sistemu bagati Y.M demonus_marko2012@yahoo.com Sincer vorbesc fara misto ma Ocup cu Calculatoarele de 4 aniwinking

| Maarko2012 a răspuns:

Am pc de 6 ani si merge mai bine ca niciodata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vere daca vi pe TPU cu un pc de 152 mb ram si 5 gb hard e logic dc...

| inlianval123 a răspuns:

Incearca sa instalezi asta http://www.piriform.com/ccleaner

| SlayChamber a răspuns:

Ar mai putea fi fin cauza procesorului sau pasta termo conductoare sa se fi dus

| Antonio312 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema e din cauza la antivirus pentru ca trebuie luat cu licenta platita si trebuie sa reinstalezi windowsul

| Cronic a răspuns:

Dai o reformatare daca nu ai mai dat demult